Zawory sterowane

Zawory odgrywają kluczową rolę w kwestii sprawnej, ale i bezpiecznej pracy instalacji wodnych i gazowych, w tym również pneumatycznych. Montaż zaworów nie miałby jednak najmniejszego sensu, jeżeli nie istniałaby możliwość sterowania nimi. Co więcej, często koniecznością jest natychmiastowe zamknięcie zaworu, przez co system sterowania powinien być niezwykle sprawny i szybki.

Obecnie coraz częściej stosowane jest sterowanie elektryczne. Ponadto, kierowanie pracą zaworów umożliwiają również napędy pneumatyczne. W tym drugim przypadku elementem decydującym o pracy zaworu jest siłownik pneumatyczny, będący nieodzownym elementem każdej instalacji pracującej ze sprężonym powietrzem. Dokonując wyboru odpowiedniej metody sterowania zaworem, warto zwracać uwagę na charakterystykę całej instalacji. Wskazana jest również konsultacja z fachowcem.

Personel zatrudniony przez firmę Air-com to eksperci z wieloletnim doświadczeniem. Doradzą oni nie tylko jak dostosować zawory do instalacji, ale również przedstawią, czym charakteryzują się poszczególne sposoby sterowania zaworami. Tym samym będą Państwo mogli samodzielnie ocenić, które rozwiązanie najlepiej sprosta Waszym potrzebom i w ten sposób dokonać najtrafniejszego wyboru.